Metal Detaylı Mobilyalar

23 Şubat 2022

Comments: 0

Lüks Dekorasyonda Nasıl Kullanılır?

En çok tercih edilen dekorasyon türlerinden biri de lüks dekorasyon olmakta. Lüks ve ihtişam hemen herkese göz doyurucu gelir. Yaşam alanlarımızı lüks mobilyalar ile döşeyerek böyle bir görünüme sahip olmayı isteriz. Lüks, bize zenginliği ve zarafeti çağrıştıran ögeler barındırır. Böyle bir görünüme sahip olmayı da kim istemez ki. Özellikle evlerimizde kapıdan girişten itibaren kullanılan lüks mobilyalar ile eve gelen misafirlere belirli bir imaj vermeye çalışırız. Herkes kendi yaşam alanını kendi zevklerine göre döşemek ister. Metal detaylı mobilyalar ile bu döşeme işlemi yapıldığında ise lüks dekorasyon amacı sağlamış olursunuz. Bunun sebebi lüks dekorasyonun metal ve altın işleme ve detaylar ile oluşturulmasıdır. Özellikle de varaklar bunun olmazsa olmazıdır. Peki, lüks dekorasyon metal detaylar ile nasıl oluşturulur?

Lüks Dekorasyon Olmazsa Olmazları Nelerdir?

  • Lüks dekorasyon da olmazsa olmazlarından biri varaklardır. Altın ve gümüş metalden yapılan varaklar ortama daha zengin bir hava katar.
  • Lüks dekorasyonun temel unsurları biblo, vazo ve heykel gibi yine altın detaylı süs eşyalarıdır. Bu eşyalar odadaki altın detaylarını arttıracak ve daha kaliteli bir görünüme neden olacaktır.
  • Bir diğer unsur orkide ve benzeri pahalı çiçek türlerine sahip olmaktır. Bu pahalı çiçekler ortamı olduğundan daha zengin gösterecektir.
  • Duvarlar büyük ve altın detaylı aynalar ile süslenmelidir. Aynalar ortamı olduğundan daha büyük ve ferah gösterir.  Altın detaylarının olduğundan fazla görünmesine sebebiyet verecektir.
  • Halılar ve perdeler altın ya da gümüş gibi odanın genel konseptine uygun renklere sahip olmalılardır. Bu eşyalar da oldukça gösterişli ve göz doldurucu olacak şekilde seçilmelidir.
  • Masaların üzerine konulacak olan mum, kâse ve vazo gibi eşyalar da lüks görünümlere sahip olmanıza yardımcı olacak ürünlerdir.
https://www.traditionrolex.com/46
Image Caption here.

Metal Detaylı Mobilyalar

Lüks dekorasyon denildiğinde akla ilk gelen unsur altın ve gümüş metal detaylarıdır. Bu metal detaylar odayı olduğundan daha parlak ve dolayısı ile lüks gösterecek olan detaylardır. Bu nedenle modern olarak dizayn edilen lüks mobilyalarda mutlaka metal detaylar görmekteyiz. Özellikle sehpa ve dekoratif masalarda tamamen metal ya da köşeleri metal detayları görebilmek mümkündür. Son yıllarda bunun eğilim haline geldiği açıktır.

Lüks Dekorasyon Nedir?

Modern dekorasyon, son moda trendlerinin takip edilmesi ile oluşturulan ev ya da iş yeri dekorasyonlarına verilen isimdir. Modern dekorasyonda amaç ihtiyaç ürünü eşyaların olabildiğince pratik olarak imal edilmiş olmasıdır. Örneğin katlanabilir masalar sayesinde alandan tasarruf edebilmek mümkün olacaktır.

Küçük odalara çok eşya sığdırabilmek modern dekorasyonda mümkündür. Aynı şekilde ev aletlerinin teknolojiye uygun olarak dizayn edilmesi ve uzaktan kontrol edilebilir olması yine modern dekorasyonun başlıca özellikleridir. Yine örnek vermek gerekirse bir koltuk takımında priz ya da USB girişi bulunması, mobilyanın modern anlamda imal edildiğini açık bir göstergesidir. Aynı şekilde buzdolaplarının ya da çeşitli ev aletlerinin akıllı özellikler ve akıllı ekranları olması modern olduklarının bir göstergesidir.

Modern eşyalar hem lüks bir görünüme sahip olmanızı sağlayacak hem de hayatınızı kolaylaştıracaktır. Modern görünüm lüks görünümü beraberinde getirecektir. Bunun sebebi lüksün sadece varaklardan ibaret olmamasıdır. Lüks aynı zamanda teknolojik ürünler de olabilir. Çeşitli markalara ait son moda ürünlerin tercih edilmesi yine lüks dekorasyon sınıfına girmektedir.

Lüks Dekorasyonda Metal Detaylar

Metal detaylı mobilyalar başlıca iki ana gruba ayrılmaktadır. Bunlar altın ve gümüş detaylı metallerdir. Lüks dekorasyon denince akla ilk gelen unsur altın işleme olsa da gümüş de oldukça sık kullanılan bir metal çeşididir. Altın ve gümüş mobilyaların alt kısımlarında, kol kısımlarında ve işleme kısımlarında kullanabilirsiniz. Böylece daha zengin ve lüks bir görünüm oluşur. Lüks dekorasyon denince ilk akla gelen unsur varaklar olur ki varaklar da altın detaylar ile süslü ayrıntılardır. Televizyon ünitesi, konsol ve sehpalar gibi salon mobilyalarında altın detaylı metaller kullanmak zarif ve asil bir görünüme yok açacaktır. Bu nedenle eğer lüks dekorasyon yönünde bir zevkiniz varsa alışveriş yaparken bu sayılan unsurlara dikkat etmeniz gerekir.